neoficiální stránky o městě Plzeň
a jeho občanech

Sport a volný čas

Co s volným časem v Plzni

Ve městě Plzeň je spousta možností, jak trávit volný čas. Funguje zde řada sportovišť: bazény Lochotín a Slovany, tělocvična s posilovnou v kampusu na Borech, městská sportovní hala, fotbalový stadion, zimní stadion, sportovní areál TJ Slávie. V Plzni je několik kin a divadel, fungují zde vysokoškolské kluby, střediska volného času pro děti a mládež, je možno zahrát si Únikovou hru UNLOCK THE DOOR, ve městě nechybí ani muzea, galerie a řada historických nebo kulturních památek. Oblíbeným místem nejen pro rodiny s dětmi je Zoologická a botanická zahrada města Plzně s Dinoparkem nebo tolik populární Techmania Science Center.

Sportovní akce v Plzni 2016

Run Tour 2016

20.8.2016 - 20.8.2016

Netradiční běžecký závod, součást série Run Tour v několika českých městech, který tradičně láme účastnické rekordy. Je určen pro milovníky běhu každého věku, kteří chtějí okusit pravou atmosféru závodů.

Night Run 2016

27.8.2016 - 27.8.2016

Druhý ročník sportovní běžecké události, který se uskuteční v centru Plzně i v okolí. Trasy měří 10 km a 5 km.

Dětské Mtb závody Bikeclinic Cup

11.9.2016 - 11.9.2016

Třetí ročník Bikeclinic Cupu umožní dětem zažít atmosféru profesionálních cyklistických závodů, vyhrát pohár a obléknout trikot vítěze.

Olympijský park v Plzni

5.8.2016 - 21.8.2016

Během konání letní olympiády v Rio de Janeiro bude žít sportem i Plzeň. Otevře za obchodním centrem Plaza areál s pódiem, velkoplošnými obrazovkami, zázemím pro odpočinek i pro aktivní sporty.

Sportoviště v Plzni + FC Viktoria Plzeň

Sportovišť je v Plzni velké množství pro všemožné druhy sportů na rekreační i profesionální úrovni. K nejvýznamnějším patří: Sportovní areál Bory, SKP Rapid, Sportovní areál Slovany – TJ Lokomotiva Plzeň, TJ Union, TJ Slavoj, TJ Košutka, Škoda Sport Park, Škodaland u Borské přehrady a Relax centrum Štruncovy sady. Bazén najdeme v Lochotíně a Slovanech.

V Plzni sídlí profesionální český fotbalový klub FC Viktoria Plzeň, který v roce 2011 oslavil 100 let své existence. Dnes je možno zařadit jej mezi nejlepší v rámci České republiky.