neoficiální stránky o městě Plzeň
a jeho občanech

HC Pilsen Wolves – hokej za nevelké peníze, zato pro všechny

Dnes je to již celých pět let, co v Plzni vznikl hokejový klub pro mladé s názvem HC Pilsen Wolves. Vede jej Václav Zuna, který razí jediné heslo, a to „rovný přístup ke všem a ne korupci.“ Smysl toho, proč založil právě hokejový klub pro mladé hráče, vidí v tom, že se nyní často mluví ve sportu o korupci a protlačovaní na úkor velkých finančních částek. Založením klubu a vedením mladých nadějných hokejistů z Plzně a okolí se tuto situaci snaží zvrátit. A daří se mu zatím velmi dobře.

Hlavní myšlenka

Václav Zuna působil dlouhá léta jako aktivní hokejista v zahraničí, kde se běžně podobné hokejové školy zakládají snad v každém městě. Záleží samozřejmě na tom, jak moc je lední hokej v dané zemi populární. V České republice tedy rozhodně je a zajisté se v něm točí velké peníze. Václav Zuna se ale snaží, aby jeho hokejový klub byl dostupný pro všechny zájemce. Doslova i pro ty chudé, co nemají zrovna příliš peněz.

Začátky byly víc než těžké a na tréninky chodilo jen pár zvědavců. Dnes má klub kolem 150 aktivních a zároveň platících hráčů. Ano, žáci si samozřejmě platí, ovšem pouze určitou část.

Kde na to berou peníze?

Václav Zuna se inspiroval ve Švýcarsku a svůj hokejový klub založil na finančních příspěvcích, sponzorech a stipendijních programech. Zájemcům o působení v klubu klidně zdarma půjčuje výstroj. Razí životní filozofii, že se mu to jednou vše vrátí. Stejný příklad se takto snaží dávat i všem svým svěřencům.

Po nástupu do klubu dostanete požadavky stipendijního programu. Možná je trochu překvapivé, že do něj patří například slušné chování nebo včasný příchod na trénink. Za každé splnění dílčích podmínek se pak hokejistům vyplácí stipendium ve formě finančního příspěvku na aktuální sezónu. Tento přístup a způsob vedení klubu si pochvalují jak samotní mladí hokejisté, tak také jejich rodiče.

Pomáhá i škola

Velkou pomoc Václavu Zunovi poskytují také školy, do kterých žáci jinak běžně chodí. Některé sportovně zaměřené dokonce vyplácí žákům finanční stipendia za prospěch ve škole. Také se domlouvají spolu se Zunou na rozvrh hodin a družiny, aby mohli mladí hokejisté trénovat pravidelně, ale v dobrých časových podmínkách. Některé školy se také rozhodly poskytnout mladým hokejistům finanční dar. Později se k nim přidaly místní firmy i samotné město Plzeň.

Mohu pomoci i já sám/a?

Filozofie klubu je nastavená tak, že každý, kdo je ochotný pomoci, tak je vítaný. A že se nemusí jednat o pomoc nikterak objemnou, která by zatížila rodinný rozpočet. Člověk se tak může velmi lehce stát partnerem HC Pilsen Wolves a může mu věnovat sponzorský dar. Lze poskytnout věcný, či finanční dar na základě darovací smlouvy, případně finanční úhradu za klubem zprostředkovanou reklamu. Finanční dar následně poputuje přímo na transparentní účet a zde bude přerozdělen dle aktuálních potřeb (např. na nákup nové hokejové výstroje).Publikováno: duben 2017

Tento článek čerpá z veřejně dostupných zdrojů a má pouze informativní charakter. Pro aktuální informace navštivte oficiální stránky hokejového klubu HC Pilsen Wolves.