neoficiální stránky o městě Plzeň
a jeho občanech

Rychlé půjčky "ihned" do 5 minut můžeme mít i od banky

Rychlé půjčky ihned na bankovní účet do jsou považovány za doménu nebankovních úvěrových společností. Jenže když se na úvěrový trh podíváme podrobněji, tak zjistíme, že ty nejrychlejší půjčky nabízejí přece jen banky. A je jedno, zda potřebujeme rychlé půjčky do pěti minut nebo do desíti vteřin. Které to jsou? Přece kreditní karty, kontokorentní účet anebo revolvingová půjčka.

Co mají všechny tyto půjčky společného?

Půjčky spojuje několik podmínek. První z nich je, že většinou musíme být dostatečně bonitní na to, aby nám banka některou z těchto půjček schválila. Dále je nutné, abychom měli takovou půjčku vyřízenou předem. Ovšem stačí jedno vyřízení, přičemž si půjčku pak můžeme brát opakovaně, bez ptaní a čekání na další schválení. Proto je tak rychlá.

No a v neposlední řadě musíme aktuální půjčku vždy do určitého data splatit, abychom si mohli vzít další anebo abychom za ni nemuseli platit úroky (týká se kreditních karet).

Kontokorentní účet

Kontokorent je typ účtu, na kterém máme kdykoliv povoleno přečerpání do určité částky. Jakmile si sáhneme do mínusu (a jde to také v bankomatu), začíná se nám hned počítat první den splácení a také úroková míra z dluhu. Na kontokorentu platíme úroky z půjčky vždy. A jsou překvapivě vysoké. Takže s kontokorenty opatrně a půjčování nepřehánějme.

Banka většinou stanoví konkrétní den nebo dva dny v roce, kdy musíme být na kontokorentním účtu v plusu, aby banka opět prodloužila povolení přečerpání (proces jede automaticky, pokud v předem daný den opravdu v plusu jsme). Platba za půjčku se strhává přímo z našeho účtu.

Kreditní karta

Mnohem výhodnější formou rychlé půjčky vyřízené do pěti minut je kreditní karta. Funguje jako klasická platební karta, ale s tím rozdílem, že při platbě kreditní kartou si automaticky půjčujeme od banky, jdeme na účtu, ke kterému kreditní karta patří, do mínusu.

Momentem zaplacení nebo vybráním peněz z bankomatu (což je ale extrémně drahé) se nám začíná počítat bezúročné období, během kterého můžeme půjčku splatit, aniž bychom za peníze poskytnuté bankou museli cokoliv zaplatit.

Bezúročné období je nastavené tak, aby se do něj vešel termín výplaty. Některé banky mají 30 dní, jiné i 50. Pokud ale peníze do této doby nevrátíme, naběhne nám období úročení. A tady jsou pak úroky také nepříjemně vysoké. Dobře se dá však využít onoho bezúročného období. Když k tomu připočteme bonusové programy, je opravdu o čem uvažovat.

Revolvingový úvěr

Tady se dostáváme k produktu podobnému kontokorentnímu účtu, jen s tím rozdílem, že jde o účet pro podnikatele (OSVČ a firmy), navíc je někdy i účelový. To však nic nemění na skutečnosti, že jde o typ půjčky, kterou může mít klient kdykoliv a opakovaně, jestliže mu byla předem schválena. A jestliže v průběhu půjčování také splácí.

Kde hledat půjčky ihned a bez registru?

I bankovní půjčky mohou přijít na účet velmi rychle. Jak je to ale v případě, že má klient negativní záznamy v registrech? Tady jsou bankovní půjčky nekompromisní - registry prověřují vždy a negativní záznamy znamenají "stopku" pro přidělení úvěru. Půjčky bez kontroly registrů je ale možné bez problémů najít v nebankovní sféře.

Publikováno: leden 2019