neoficiální stránky o městě Plzeň
a jeho občanech

Půjčka bez registru ihned na ruku – co od ní čekat?

Někdy se stane, že potřebujeme peníze okamžitě. Finanční rezervu nemáme, od známých si půjčit nechceme a u banky bychom čekali dlouho. Navíc by nám možná ani půjčku nedali. Půjčka bez registru „ihned na ruku“ může být pro některé klienty vhodným řešením.

Nejrychlejší varianta půjčení peněz – „na ruku“

Vysoké popularitě se dnes těší bezúčelové půjčky na cokoliv v řádu 1 000 – 10 000 korun. K nim patří i půjčka bez registru ihned v hotovosti – tedy na ruku. V jejím názvu je obsaženo téměř vše, co o ní potřebujeme do začátku vědět. Peníze můžeme mít k dispozici ihned, jde o peníze na ruku, v hotovosti. Nikdo se nás nebude dlouze vyptávat a nebudeme muset vyplňovat několikastránkové dotazníky. Poskytovatel nenahlíží do registrů dlužníků, takže peníze získá i ten, kdo má už nějaký ten „škraloup“ z dřívějška.

Online, nebo na pobočce?

Vyřízení půjčky bez registru probíhá většinou online po internetu. To znamená, že na stránkách poskytovatele se vyplní formulář s nezbytnými údaji a čeká se, zda bude půjčka schválena. Pokud ano, peníze ihned putují na bankovní účet klienta. Bez sjednávání schůzek, návštěv poboček a dlouhého čekání. Zvládne to každý uživatel internetu. Zpravidla bývá požadováno potvrzení o výši příjmů. Nemusí jít ale o potvrzení od zaměstnavatele, často stačí výpis z účtu.

Půjčka ihned na ruku bez registru poskytne peníze v hotovosti

Existují ale i půjčky, které si lze vyřídit na pobočce společnosti a peníze získat na ruku. Možnosti se stále rozšiřují. Každý si vybere, co se mu v dané situaci hodí a která varianta bude pohodlnější. Peníze na ruku - tedy v hotovosti - mohou být rychlejší než mezibankovní převod. Ten trvá až dva dny, podle toho, jakou kdo má banku. U některých poskytovatelů bez pobočky peníze přiveze pracovník společnosti klientovi až domů.

Jasně dané podmínky

Důležité jsou předem jasně dané podmínky úvěru a dobré recenze společnosti. Dopředu bude žadatel vědět, kolik celkem za úvěr zaplatí, a co jej čeká, když nezvládnete řádně splácet. Dnes už se neposuzuje výhradně úvěrová historie nebo případné zamítnutí půjček v minulosti. Moderní poskytovatele zajímá především současná finanční situace klienta a momentální schopnost splácet. Půjčka ihned na ruku bez registru nemusí být passé ani u banky, kde jsme dlouhodobými klienty. Vyplatí se nejprve zjistit informace, než si vezmeme půjčku jinde.

Nulový úrok?

Poskytovatelé půjček mívají různé akce, například první půjčku zcela zdarma nebo „úrokové prázdniny“, kdy jsou v určitém období půjčky s úrokem 0 %. Někdy je to podmíněno předčasným splacením všech peněz najednou, jindy jsou podmínky jiné. Určitě se vyplatí pátrat po momentálně nejvýhodnější půjčce, protože na úrocích obvykle zaplatíme zbytečně mnoho.

Publikováno: leden 2019