neoficiální stránky o městě Plzeň
a jeho občanech

Půjčka bez nahlížení do registrů - komu je určena?

Půjčky bez nahlížení do registrů dlužníků jsou oblíbeným nebankovním produktem žadatelů, kteří mají jeden nebo více negativních záznamů v registrech a neuspěli u banky. K žádosti o půjčku zájemci typicky potřebují pouze dva doklady totožnosti a potvrzení o příjmech – tak nenáročný na dokladování je tento druh půjčky. Pro koho je tato půjčka vhodná a jak o ni požádat?

1. Půjčky "bez registru" pro osoby s prodlením v platbách

Ne všechny nebankovní společnosti registry dlužníků kontrolují a zjišťují, jaké prohřešky má konkrétní žadatel. Půjčky bez registrů jsou určeny například pro klienty, kteří v minulosti nezaplatili včas složenky mobilním operátorům nebo dodavatelům energií. Požádat o ně mohou rovněž lidé, kteří se zpozdili se splátkami jiných půjček nebo je zcela přestali splácet.

2. Půjčky pro žadatele s pravidelným příjmem

Tyto půjčky si mohou sjednat lidé s pravidelným příjmem. Podle nového zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny společnosti povinny posoudit bonitu žadatelů. Příjmem se rozumí výplata, důchod, peněžitá pomoc v mateřství nebo sociální dávky. Klienti společností mají k dispozici nižší půjčky v řádech pár tisíc korun a s dobou splatnosti 30 dní.

3. Půjčky pro zájemce s ručitelem nebo nemovitostí

Jestliže klienti potřebují částku vyšší, kromě pravidelného příjmu potřebují ručitele nebo spoludlužníka. Některé společnosti dokonce nabízejí půjčky bez registrů se zástavou nemovitosti, která může být ve vlastnictví dlužníka či ručitele. V takovém případě mohou získat až několik set tisíc korun.

4. Půjčky pro lidi s vlastním účtem

O nebankovní půjčky bez kontroly registrů mohou požádat osoby, které z nějakého důvodu nechtějí dokládat bance svůj příjem, nedosáhnou na bankovní úvěry kvůli nízkému příjmu nebo jim stačí menší obnos peněz s krátkou dobou splatnosti a nechtějí se zadlužovat na několik měsíců. Vhodné jsou rovněž pro lidi s vlastním bankovním účtem, z něhož jsou schopni poslat symbolický ověřovací poplatek ve výši 0,01 až 1 koruny.

5. Půjčky pro klienty, kteří spěchají na peníze

O tyto úvěr se vyplatí žádat tehdy, pokud klient potřebuje peníze na účet v co nejkratší době. Výhodné je to, že společnosti posílají peníze z účtu té banky, u jaké má účet jejich klient. Vnitrobankovní převod trvá maximálně pár minut a peníze má klient k dispozici třeba i do hodiny od schválení a podpisu úvěrové smlouvy.

6. Půjčky pro šetřivé klienty – první zdarma

O půjčkách bez náhledu do registru se traduje, že jsou drahé a dlužníci za ně zaplatí vysoké poplatky. Společnosti se nějakým způsobem musejí jistit proti riziku nesplácení a nemohou tyto půjčky nabízet „za hubičku“. Přichází ale se zajímavou akcí, kterou mohou využít všichni noví klienti: mnohdy poskytují první půjčku zdarma a dlužník do sjednané doby splatnosti vrátí pouze tolik, kolik si půjčil. Spokojeni budou i šetřiví lidé.

7. Půjčky pro ty, kdo jsou "online"

V neposlední řadě jsou tyto půjčky určeny lidem s připojením k internetu a s mobilním telefonem. U většiny nebankovních společností klienti vyplňují žádost online a nahrávají prostřednictvím uživatelského rozhraní ofocené či naskenované dokumenty (občanský průkaz a další). Smlouvu podepisují kódem, který jim přijde na registrované telefonní číslo. Půjčku vždy splácí z účtu, na nějž obdrželi půjčku.

Publikováno: červen 2018